Tajemné schopnosti houby cordyceps dodají vitalitu a zmírní potíže

Houba cordyceps a její účinky jsou známy již více než 1400 let, alespoň soudě podle první písemné zmínky, která pochází z Číny z roku 620 našeho letopočtu. Je ale samozřejmě možné, že byla známa již dříve. Lidé postupně objevili její všestranné účinky, které prokazuje všem generacím, seniorky nevyjímaje. Pokud uvedeme, že je pro starší ženy tak trochu elixírem mládí, je to možná trochu nadnesené, ale v jádru pravdivé. Jak tato houba roste a v čem lidskému organismu pomáhá?

Léčba housenicí už není výsadou bohatých

Odborně se nazývá cordyceps sinensis. Skládá se ze dvou latinských slov, tedy cordy a ceps, což v překladu znamená palička a hlava. Jde o dosti přesný popis, protože tělo houby roste z mumifikované hmyzí larvy. Většinou je to můra Thitarodes armoricanus. V češtině se setkáte i s názvem housenice čínská, takže nebuďte zaskočené, když před vámi někdo toto jméno vysloví. Cordyceps a housenice je jedna a ta samá houba.

Vzhledem k tomu, že roste v Číně a Tibetu na úpatích Himalájí ve vysokých nadmořských výškách, je obtížné ji získávat z přírody. Právě kvůli své nedostupnosti se v minulosti stávala léčivem pro bohaté. Dnes už to neplatí, houba se totiž pěstuje i uměle, avšak v prostředí, které dokonale simuluje to přirozené. Díky tomu si cordyceps může dnes dovolit každý.

3 zdravotní obtíže, s nimiž vám cordyceps pomůže

  • Posiluje činnost ledvin

Ledviny tvoří v našem těle filtr. Čistí krev od odpadních látek. Jejich špatná funkce se může projevit řadou různých poruch, například chudokrevností, bílkovinami v moči, zvýšeným krevním tlakem. Může vzrůst i hladina cukru v krvi. Housenice posiluje funkci ledvin, což prokázalo i několik klinických studií s pacienty trpícími chronickými chorobami a selháváním ledvin.

  • Působí jako prevence proti rakovině

I buňky v lidském těle podléhají obnově. Když recyklace buněk a stavba nových neprobíhá správně, může dojít k růstu rakovinných nádorů. Správně aktivovaný imunitní systém ale rakovinné dokáže tyto buňky vyhubit. Cordyceps obsahuje velké množství betaglukanů, které podporují imunitní systém. Obranyschopnost těla je tedy možné správně aktivovat s pomocí preventivního užívání housenice. Můžete tak předejít rakovinnému bujení.

  • Na posílení srdce a plic

Cordycepin neboli deoxyadenosin v housenici je biochemickou látkou podobnou adenosinu. Zlepšuje vytrvalost, zvyšuje tvorbu ATP. Zvyšuje tedy energii a využití kyslíku v lidském těle. Adenosin zlepšuje prokrvení srdce i dalších orgánů, upravuje srdeční arytmie. Stejně tak stimuluje činnost plic. Zvyšuje také vaši odolnost vůči stresu a únavě.

Jak se houba užívá?

Doporučujeme užívat extrakt housenice vyrobený dvojitou extrakcí, nikoli pouhým usušením houby a jejím namletím na prášek, což je pro člověka téměř nestravitelná forma. Tobolky s cordycepsem vyrobené dvojitou extrakcí mají vyšší biologickou dostupnost účinných látek. Ověřte si také, že tobolky mají více než 40 % polysacharidů, protože takové množství dokáže zajistit maximální účinnost ve vašem těle.

Zdroj: https://www.superionherbs.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *