Jak pečovat o pleť, když je vám 40+ a 50+

Určitá pravidla v péči o pleť platí pro všechny ženy v každém věku. Příkladem je důkladné večerní odlíčení pokožky nebo dostatečná celodenní hydratace. V různých etapách věku je ale přístup žen k pleti odlišný. Žena, které je dvacet let, bude pravděpodobně používat jiný krém než její babička. Na Seniorkám.cz vám tedy přinášíme kosmetické tipy, jak se o pleť nejlépe starat po čtyřicítce a po padesátce.

40+

Po čtyřicítce byste již měly věnovat své pleti opravdu velkou péči. Ta ztrácí více kolagenu, elasticitu a vznikají první hlubší vrásky. Je to věk, kdy se začíná opravdu projevovat, to jak se o sebe za poslední roky ženy starají. Pleť nemá potřebnou hydrataci, je důležité proto používat opravdu kvalitní hydratační krémy. Nemusí to být krémy za tisíce, ale jde spíše více o kvalitní složení. Kromě nočního a denního krému, byste ve svém kosmetickém arzenálu měly mít také vyživující séra a masky např. z kaviáru. Skvělý je například arganový olej, který je vhodný pro zralejší pokožku. Výborný je také retinol, ten viditelně pomůže zastavit stárnutí pokožky. Pokud se vám vytvořily výrazné vrásky např. kolem úst – tzv. nosoretní rýhy, můžete si dopomoci injekčními výplněmi na bázi kyseliny hyaluronové. Na rozdíl od botoxu neztratíte mimiku. Jako doplňující prostředek je vhodné používat kyselinu hyaluronovou v krémech nebo sérech.

50+

Díky menopauze a ztrátě estrogenů začíná u žen pokožka opravdu ztrácet na své hydrataci a elasticitě. „V tomto věku je již vskutku zapotřebí používat speciální krémy pro zralou pokožku, které mají liftingový efekt. Pleť ztrácí i svoji svěží barvu, je proto vhodné volit krémy s rozjasňujícím efektem. Kůži projasní také kvalitní peeling,“ dodává Dagmar Korbová Krůzová z Krasa.cz.  Důležitý je vydatný pitný režim, dostatečný odpočinek a především velká hydratace pokožky, která pomáhá proti vzniku hlubokých vrásek. Dejte pozor i na přehnané líčení, které může věk spíše zvýraznit.

Zdroj: www.aspen.prKrasa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.